Redakcja Magazynu EkoForum.eu ze zdziwieniem graniczącym z oburzeniem dowiedziała się o zakupie 15 aut elektrycznych model BMW i3 przez Zakłady Usługowo-Produkcyjne Lasów Państwowych w Łodzi. Lasy Państwowe na ten cel mają przeznaczyć około 2,48 mln.zł.

Sprawa ta jest bulwersująca z wielu powodów. Po pierwsze należy przypuszczać, że zakupu tego dokonano w wyniku przemysłowych wycinek drzew. Po drugie samochody te pomimo wielce szacownej marki BMW całkowicie nie nadają się dla leśników, ale również i potencjalnych dyrektorów zarządzających, którzy oprócz pracy w biurze, chyba co jakiś czas powinni odwiedzić swoje lasy. Chyba, że już faktycznie nie będzie co odwiedzać, bo wszystko zostanie wcześniej wycięte.

Jak na razie wycinki przemysłowe mają się coraz lepiej, w całym kraju i coraz śmielej obejmują swoim zasięgiem również Parki Narodowe. Wycina się drzewa, które nie mają nic wspólnego z kornikiem, bo taka masa drzewna jest bez wartości handlowej.

Kuriozalny jest również argument, jakim posługują się Lasy Państwowe, że zakup jest konieczny z powodu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Zdaniem tej instytucji zakup ten pozwoli na skuteczniejszą realizację działań. 
EkoForum.eu pyta czyli niby, jakich zadań?

Jeżeli na takich inwestycjach ma polegać elektromobilność, gdzie na coraz większą skalę wycina się nasze lasy (po przeróżnymi pretekstami pielęgnacyjnymi) na sprzedaż, a z tych pieniędzy kupuje takie samochodziki to gratuluję politykom dobrej zmiany. W tym wypadku proponuję nazwać to po imieniu zła zmiana. Dzieje się źle w Lasach Państwowych.

PS. Wszyscy, którzy interesują się marką BMW dobrze wiedzą, że samochody model BMW i3, to typowe miejskie pojazdy o bardzo małym zasięgu do około 160km. przy stabilnej pogodzie (na jednym ładowaniu) o charakterze raczej bulwarówek. Drogi leśne, to nie jest ich przeznaczenie.

Zobacz podobne teksty

Back to Top